Parterowy dom drewniany

dom parterowy z drewna dom parterowy letniskowy z drewna domek letniskowy z drewna parterowy dom letniskowy z drewna parterowy dom szkieletowy

Domek drewniany ANIA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów ponownie rozpoczęliśmy produkcję i montaż drewnianych domków parterowych Ania na indywidualne zamówienia klientów. Wielkość tych domków ma dwie podstawowe zalety: nadają się do wkomponowania na małych działkach oraz nie wymagają zezwolenia na budowę. Integralną częścią domków Ania jest zadaszony taras o pow. 12 m2. Wszystkie elementy składowe (podłoga, dach, ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne) nowych domków drewnianych Ania są izolowane wełną mineralną o grub. 100 mm. Wydłuża to w sposób zasadniczy okres używalności bez konieczności dogrzewania się piecykami elektrycznymi lub kominkiem. Izolacja grub. 100 mm chroni też użytkowników przed wysokimi temperaturami wewnątrz domków podczas upałów. Ściana frontowa w salonie jest dobrze przeszklona co pozwala na duże jego naświetlenie mimo zadaszenia tarasu. Zadaszenie tarasu to duży komfort dla użytkowników spędzających znaczną część czasu podczas pobytu na działce właśnie na tarasie – chroni przed deszczem oraz przed słońcem. Elewację zewnętrzną i wewnętrzną stanowią deski sosnowe lub świerkowe zamontowane na konstrukcji drewnianej szkieletowej, na której od wewnątrz jest folia paroszczelna a od zewnątrz folia paroprzepuszczalna. Pomiędzy elementami drewnianymi szkieletu ścian położona jest wełna mineralna o grub. 100 mm. Deski na elewacji zewnętrznej są impregnowane dwustronnie drewnochronem w kolorze uzgodnionym z klientem. Również deski tarasowe, barierki i schody tarasowe impregnowane są dwustronnie a tym samym przygotowane do użytkowania. Kasetony podłogowe są izolowane wełną mineralną 100 mm, a od przyziemia wzmocnione płytą OSB/3 grub. 12 mm. Od wewnątrz kasetony okryte są folią paroszczelną, a na niej położona jest płyta OSB/3 grub. 22 mm przystosowana do zamontowania paneli podłogowych lub płytek ceramicznych. Pomieszczenia wewnętrzne łazienki i sypialni (w domkach 35 m2 dwóch sypialni) są wydzielone ściankami izolowanymi wełną mineralną 60 mm pokrytymi z dwóch stron deskami świerkowymi w formie boazerii. W salonie jest wydzielony aneks kuchenny otwarty z ladą (barkiem) o wys. 0,8m - 1,4 m. We wszystkich pomieszczeniach, tzn. w salonie, sypialni, łazience i aneksie kuchennym, mimo, że stanowi on integralną część salonu, zamontowane są okna 90 cm x 90 cm.

Parterowy dom letniskowy

Dużą zaletą dla użytkowników domków Ania jest fakt, że sufit jest skośny, dwuspadowy i stanowi jednocześnie dach domku. Pozwala to na znaczne zwiększenie kubatury domku, który przecież nie jest dużym domkiem, co podnosi komfort jego użytkowania. Powierzchnie poszczególnych pomieszczeń oraz przekroje pionowe są podane na załączonych rysunkach. Dach pokryty jest blachodachówką oraz wykonane jest orynnowanie.